Transit Kesimi

DSC_0046 (3)_DSC0032

boyadan yeni gelen 190p

Orjinal çıkma pikap kasası temin edilir

Orjinal çıkma pikap kasası temin edilir

Orjinal çıkma pikap kasası temin edilir


ZEKİ USTA VE CELAL USTAçürük taban sacı değişimi

çürük taban sacı değişimi


ARKA CAM TAKIMI


Tek ilaveli 190 P
İlavesiz 190 P
İçeriden destekli kapaklı ve çift ilaveli 190 P

Bölmesiz, daha şık bir görünüm için içerden destekli yan kapak
Tek ilaveli 190 P
Tek ilaveli 190 P
Ortadan bölmeli çift ilaveli 190 P
ALTTAKİ FOTOĞRAFTA ARACIMIZIN KASA YAPIM İŞLEMİ BİTMİŞ, İLAVELERİ TAKILMIŞTIR. KABİN BÖLÜMÜNDEKİ ÇÜRÜKLER YAPILIP  TAMPON,KAPI CAMLARI,AYNA,KİLİTLER GİBİ PARÇALARI SÖKÜLEREK BOYAYA HAZIR HALE GELECEKTİR.
Üç ilaveli 190 P

İşimizin boyadan önceki hali aşağıdadır. Çiçekdağlılar kaporta ve Transit kesimi atölyesi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyarız.

İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşmanız dileğiyle.

Üç ilaveli 190 P

Üç  ilaveli arka tek kapak 190 P
Transit Kesimi uygun bir aracın bu iş için belirlenmesi ve projelendirilmesiyle başlayan bir süreçtir. Kesilmiş transit kamyonetler normal muaddillerine göre daha ucuza malolması nedeniyle tercih edilmektedir.

Çiçekdağlılar Kaporta atölyesinde ucuz kamyonet yapımı için ayrılan ve projelendirilen bir Ford Transit minübüs yukarıdaki resimde örneklendirilmiştir.

İşimizin bu aşamasında  daha önce Transit kesimi için belirlediğimiz ford Transit minübüsün sadece ön sürücü alanı kalacak şekilde kesimi yapılır. Minübüsün kupa kısmı ve şasesine dokunulmadan diğer kısımları itinayla soyulur ve çıkartılır. Bu işlemler yapılırken özellikle araçların gönyesine dikkat edilir. Araçların gönyesi, aracın yol tutuşunu ve direksiyon performansını etkileyen en önemli etkendir.

İşimizin 3. aşamasında Vinç dahil çeşitli makine ve aletler yardımıyla aracın üzerindeki fazlalıklar, detaylar ve ileride ortaya çıkacak olan açık kasa kamyonette(Kesilmiş ve kamyonete dönüştürülmüş transit) ihtiyaç olmayan parçalar dikkatlice ayıklanır. Bu aşamada dikkat edilecek hususlar özellikle araçta ileride lazım olacak parçalara zarar vermemektir.

Çiçekdağlılar kaporta atölyesinin farkı burada ortaya çıkar ki biz işimizi üstün bir dikkat ve sabırla olgunlaştırmakta olduğumuzdan, müştürilerimizden %100 memnuniyetli geri dönüşler almaktayız.

İşimizin 4. aşamasında artık şase kupa karoser gibi parçaların detay tamiratları yapılmıştır. Özellikle bu aşamalarda siz değerli müşterilerimize ihtiyaç duyarız. Zira sizin fikirlerinizle şekillenecek olan ince detaylar, bizleri işimize daha iyi odaklanmamız için teşvik ederken ayrıca sizlerin de teslim almış olduğunuz ürünü daha çabuk kabullenmenizi sağlar. Böylece alanın ve satanın memnun olduğu kaliteli bir iş ortamı oluşur.

Transit kesiminin 5. aşamasında ihtiyacınıza göre belirlenecek bir kasa seçilir ve bu kasa kesme Transit imize uygun bir şekilde ayarlanır. Detayları üzerinde çalışılan kasa dikkatlice son kontrollerden geçirilir, ardından kesme transit e takılmaya hazır hale getirilir. Yine bu aşamada da siz değerli müşterilerimizin fikirleri çok önemlidir zira nasıl bir kasaya ihtiyacınızın olduğu sizlerin kararıyla kesinleşir.

İnce detayların ve boyama işlerinin olgunlaştırıldığı 6. aşama aynı zamanda kesme transidimizin denendiği ve sorunlarının tespit edildiği bir aşamadır.

Açık kasa kamyonetlerin(kesme transit)  projelendirilmesi ve bu projelendirmeden sonra araç ruhsatının yenilenmesi gerekmektedir.

İşimizin büyük ölçüde olgunlaştırılmış hali.

Kesme transitler diğer muadillerine göre daha ucuza mal olmasından dolayı oldukça tercih edilen modifiyelerdir. Bu araçların diğer orjinal açık kasa transitlerden her hangi bir farkı bulunmamaktadır.

Son aşamalar. Boyama, süsleme